Gana bir açıldı, pir açıldı
27 Haziran 2013 Perşembe
Sporx.com ve AA
FIFA U20 Dünya Kupası A Grubu'ndaki son maçında Amerika Birleşik Devletleri'ni 4-1 yenen Gana, puanla tanışırken, 2. tura kalabilmek için diğer gruplarda oynanacak karşılaşmaların sonucunu beklemeye başladı.  
Gana bir açıldı, pir açıldı
FIFA U20 Dünya Kupası A Grubu'nda Gana ve Amerika Birleşik Devletleri son maçlarına çıktı. Kayseri Kadir Has Stadı'nda oynanan mücadelede kazanan taraf 4-1'lik sonuçla Gana oldu.

Afrika temsilcisine galibiyeti getiren goller 38. dakikada Frank Acheampong, 58. ve 78. dakikada Ebenezer Assifuah ile 83. dakikada Kennedy Ashia'dan geldi. Amerika Birleşik Devletleri, bu gollere 69. dakikada Shane O'Neill ile yanıt verse de attıkları tek gol puan için yeterli olmadı.

Bu sonuçla puanla tanışan Gana grubu 3. sırada tamamladı ve bir üst tura kalabilmek için 6 grup arasındaki en iyi 4 üçüncü arasına girebilmek için diğer maçların sonuçlarını bekleyişe geçti. Amerika Birleşik Devletleri ise 1 puanda kalarak, grup aşamasını son sırada tamamladı ve turnuvaya veda etti.

Stat: Büyükşehir Belediyesi Kadir Has

Hakemler: Nawaf Shukralla, Yaser Tulefat, Ebrahim Saleh (Bahreyn)

Gana: Antwi, Attamah, Baba, Acheampong (Dk. 89 Ofori), Salifu, Aboagye, Nketiah, Lartey, Assifuah, Odjer (Dk. 75 Ashia), Boakye (Dk. 75 Narh)

ABD: Cropper, Yedlin (Dk. 54 Cuevas), Ocegueda, Skanto, O Neill, Trapp, Rodriguez (Dk. 79 Pineda), Gil, Villarreal, Lopez (Dk. 46 Garcia), Sorto

Goller: Dk. 38 Acheampong, Dk. 58 ve 78 Assifuah, Dk. 83 Ashia  (Gana), Dk. 69 O Neill (ABD)

Sarı kartlar: Dk. 30 Yedlin (ABD), Dk. 40 Odjer, Dk. 84 Ashia, Dk. 85 Lartey (Gana)

İlgili Diğer Haberler
Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

En çok yorumlanan haberler