Mankowski: "Bu çok büyük bir onur"
14 Temmuz 2013 Pazar
AA
FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nı müzesine götüren Fransa'nın teknik direktörü Pierre Mankowski, düzenlediği basın toplantısında, "Gerçekten harika bir gece. Türkiye bir futbol ülkesi, umarım başarılı olurlar" dedi.  
Mankowski:

FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası final maçında Uruguay'ı penaltı atışları sonucunda 4-1 yenerek şampiyon olan Fransa Milli Takımı'nın teknik direktörü Pierre Mankowski, çok mutlu olduklarını söyledi.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Mankowski, önemli bir başarı elde ettiklerini vurgulayarak, "Bizim için gerçekten harika bir gece. Bu çocuklarla 3 yıldır beraberiz. 20 yaşında şampiyon olma şansını elde ettiler. Bu çok büyük bir onur, uzun yıllar hatırlayacaklarını düşünüyorum" dedi.

Başarılarılı olmalarındaki en önemli etkenin takım içindeki dayanışma olduğunu vurgulayan Mankowski, "Elbette yetenekli oyuncular var ama takımımız çok şey paylaştı. Oyuncularımız içlerinden gelerek oynadılar. Bu, başarının sırrıydı. Çocuklar şimdi çok mutlu. Bu, kariyerleri için de çok önemli bir süreç" ifadelerini kullandı.

Türkiye'den güzel anılarla ayrılacağını anlatan Mankowski, şunları kaydetti:

"Ben Türkiye'den çok mutlu bir hatırayla ayrılacağım. Burada gittiğimiz her şehirde güzel sahalar ve çok iyi taraftarlar gördük. Türkiye bir futbol ülkesi, umarım başarılı olurlar. Türkiye, Fransa'nın şampiyon olduğu bir ülke olarak aklımızda kalacak."

İlgili Diğer Haberler
Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

En çok yorumlanan haberler