Fransa sakin, "Oyuncularıma çok güveniyorum"
12 Temmuz 2013 Cuma
AA
Fransa Milli Takımı Teknik Direktörü Pierre Mankowski, U20'de oynanacak final maçı öncesinde basın toplantısında açıklamalarda bulundu.  
Fransa sakin,
Türkiye'de gerçekleştirilen FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nın finalinde yarın karşılaşacak Fransa ve Uruguay takımlarının teknik direktörleri ile kaptanları İstanbul'da basın toplantısı düzenledi.

The Ritz Carlton Hotel'de düzenlenen basın toplantısında konuşan Fransa Milli Takımı Teknik Direktörü Pierre Mankowski, oyuncularına güvendiğini ve şampiyonluk sevinci yaşamak istediklerini söyledi.

Mankowski, çok özel bir gün olacağını belirterek, "Oyuncularıma çok güveniyorum ve bütün Fransız seyircilere şampiyonluk sevinci yaşatmak istiyoruz" dedi.

Uruguay'ın çok önemli bir takım olduğunu ve saygı duyduklarını aktaran Mankowski, Fransız futbolu için önemli bir maç oynayacaklarını vurgulayarak, "Bu nesil Fransa futboluna büyük katkı verecek. Bu oyuncuların adlarını ileride çok duyacaksınız. Didier Deschamps da buradan birkaç oyuncuyu A takıma çağıracaktır. Burada final oynamak Fransız futbolu için çok büyük bir şey" diye konuştu.

Bireysel değil takım olarak çok başarılı olduklarının altını çizen Mankowski, bu şampiyonada Fransa'yı çok iyi temsil ettiklerini de kaydetti.

Fransa Milli Takımı Kaptanı Paul Pogba ise finalde oynamanın muhteşem bir duygu olduğunu anlatarak, şunları söyledi:

"İlk hedefimiz finaldi ve yarın kazanmak istiyoruz. Büyük gurur duyuyoruz ve şampiyon olacağımızı umut ediyoruz. Buraya kadar gelmekten bile çok mutluyuz. Eğer kupayı kazanırsak büyük bir rüyam gerçek olacak. Şu an final oynamak bile unutamayacağım bir an."
İlgili Diğer Haberler
Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

En çok yorumlanan haberler