Altın Top Paul Pogba'ya gitti
14 Temmuz 2013 Pazar
AA
FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nın şampiyonu Fransa, düzenlenen seremoniyle kupasını alırken, Fransız futbolcu Paul Pogba, turnuvanın en değerli oyuncusu seçilerek "adidas Altın Top" ödülüne layık görüldü.  
Altın Top Paul Pogba'ya gitti

FIFA 20 Altı Dünya Kupası'nın final maçında Uruguay'ı penaltı atışları sonucu 4-1 yenen Fransa, şampiyonluk kupasına kavuştu.

Final maçının ardından Türk Telekom Arena'da gerçekleştirilen kupa seremonisinde, şampiyon Fransa'ya kupasını FIFA Asbaşkanı ve Afrika Futbol Konfederasyonu (CAF) Başkanı Issa Hayatou verdi.

Seremonide turnuva boyunca başarılı olan oyuncular ise madalyalarını Hayatou, FIFA Asbaşkanı ve 20 Yaş Altı Dünya Kupası Organizasyon Komitesi Başkanı Jim Boyce, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, UEFA Asbaşkanı ve FIFA İcra Kurulu Üyesi Şenes Erzik, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, TFF 2. Başkan Vekili ve Yerel Organizasyon Komitesi Başkanı Servet Yardımcı'nın elinden aldı.

Turnuvadaki performanslarıyla bireysel ödül kazanan sporcuların açıklanmasının ve final maçını yöneten hakemlere madalyalarının takdim edilesinin ardından, organizasyonu ikinci olarak tamamlayan Uruguay takımına madalyaları verildi. Dünya üçüncüsü olan Gana ise seremonide yer almadı.

Son olarak kürsüye çağrılan Fransa takımı oyuncuları ve teknik heyeti, önce madalyalarını alıp, ardından da şampiyonluk kupasını kaldırdı. Kupa seremonisinde büyük mutluluk yaşayan Fransız futbolcular, şampiyonluk kupasını elden ele gezdirdi.

Daha sonra saha içinde basın mensuplarına poz veren Fransız Milli Takımı, tribünde onları bekleyen az sayıdaki taraftarlarının da yanına giderek mutluluklarını paylaştı.

İlgili Diğer Haberler
Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

En çok yorumlanan haberler